مقالات تخصصی

هیالورونیک اسید تک فاز | مزایای آن نسبت به هیالورونیک اسید دو فاز

فیلرهای پوستی (ژل های تزریقی هیالورونیک اسید ) HA در یکی ازاین دو دسته قرار میگیرند: دو فازی و تک فازی. محصولات HA دو فازی از ذرات ژل HA تثبیت شده در مایع HA تثبیت نشده تشکیل میگردند. در مقابل محصولات HA تک فاز مانند ، کاملا از ژل HA تثبیت شده و بدون ذرات معلق تشکیل میشود. این نظریه دو مزیت دارد:

مزیت اول هیالورونیک اسید تک فاز

بدنه ی شکسته شده HA دو فازی از HA تک فازی متفاوت است. در محصولات دو فازی، فاز های مایع و ژل به طور متفاوتی عمل میکنند. HA دو فازی تخریب اولیه سریع مایع حامل HA تثبیت نشده و تخریب آرام ژلHA تثبیت شده را تجربه میکند؛ برای مقابله با این اثر پزشک به منظور جبران تخریب سریع اولیه دوباره ترمیم انجام خواهد داد. در مقابل، HA تک فازی بصورت ساده و پایداری تخریب میشود که پزشک را قارد میسازد

تا ظاهر مورد نظر را با حدس نتیجه نهایی تصحیح نماید. به علاوه، HA تک فازی در هنگام اضافه شدن به آب،به هم متصل میماند( یعنی مانند یک قطره به هم متصل باقی میمانند) در حالیکه محصولات دو فازی پراکنده تر هستند و برای تشکیل ذرات آشکار میکرو از هم جدا میگردند. این در توصیف این مسئله است که چرا بعضی از بیماران که با HA دو فازی درمان شده اند در ابتدا حجم اولیه HA را با رسوب دانه ها از دست میدهند در حالیکه برای بیمارانی که با HA تک فازی درمان شده اند این اتفاق نمی افتد.

مزیت دوم هیالورونیک اسید تک فاز

حجم کل سرنگ با حجم ذرات ژل رقیق و نرم متصل به هم پر شده است. این ترکیب به هم پیوسته منجر به نرمی، یکدستی و فیلینگ دقیق میگردد.


مقالات مرتبط:

ویتامین های گروه B؛ ب کمپلکس و تاثیر آن بر سلامت

نقش ویتامین C (ویتامین ث) بر سلامت پوست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن