پوستژل و بوتاکسسلامت و زیبایی

عوارض تزریق ژل گونه

عوارض تزریق ژل گونه

هدف از نگارش این مقاله آشنایی شما با عوارض تزریق ژل گونه است. همان طور که می دانید امروزه زیبایی برای تمام افراد چه مرد و چه زن از مهم ترین معیارها می باشد و به همین دلیل همیشه به دنبال راه هایی هستند که بتوانند خود را زیباتر و شاداب تر کنند. یکی از پرطرفدارترین راه های جوان سازی و زیبایی پوست و صورت، تزریق ژل است.  

 

 

تزریق ژل  گونه

ژل‌های مورد استفاده برای تزریق دارای انواع مختلفی هستند؛ که همگی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) می‌باشند. اما عمدتا پرطرفدارترین ژل‌ها سرشار از اسید هیالورونیک هستند.

در واقع این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و به عنوان روان کننده بافت‌های همبند، مفاصل بدن، چشم و پوست، عمل می‌کند. در نتیجه استفاده از آن موجب بهبود رطوبت و کیفیت پوست (با جذب آب به سطح زیرین پوست) می‌شود.

امروزه تزریق ژل برای جوان‌سازی و زیبایی و برجسته کردن قسمت های مختلفی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که این روش زیبایی مرد و زن نمی‌شناسد و هر فردی با هر سنی علاقه مند به  ژل گونه است.

مطمئنا یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد متقاضی زیبایی گونه هستند، به وجود می ﺁید عوارض تزریق ژل گونه است.

آشنایی با عوارض تزریق ژل گونه

در واقع باید بدانید که ماده ای که برای این روش زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد فیلر یا ژل است، ژل یا فیلر ماده ژلاتینی مانندی است که با هدف جبران تحلیل چربی و همچنین از بین بردن چین وچروک‌های صورت و زیبایی و جوان سازی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس تحقیق پژوهشگران، تزریق ژل به گونه و سایر قسمت‌های صورت از کم عارضه ترین روش‌های زیبایی است که افراد       می‌توانند انجام دهند. همچنین این متد زیبایی یک در مان بسیار مقرون به صرفه بوده که هزینه بالا نداشته و همچنین دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است.

در واقع تزریق ژل دارای برخی عوارض عمومی است که به وجود آمدن بعد از عمل بسیار طبیعی است و این عوارض در عرض چند روز الی چند هفته کاملا از بین می روند. اما برخی از افراد از عوارض تزریق ژل گونه به صورت دائمی سوال می پرسند که در پاسخ این سوال باید گفت تزریق ژل و فیلر‌ها هیچ عوارضی ندارد اما بنا به دلایلی تزریق ژل سبب عوارض طولانی مدت می شود.

به طور خلاصه می توان گفت که این دلایل شامل استفاده کردن از ژل ‌ها و فیلرهای ارزان قیمت است که این ژل ها مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد، استفاده کردن از ژل ‌ها و فیلرها با ماندگاری دائم است که این ژل ها در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و تزریق ژل و فیلر در مراکز و کلینیک های غیر معتبر می باشد.

پزشک زبده با آنالیز صورت دقیق و تزریق دقیق این اطمینان را به شما می‌دهد که احتمال اتفاق عوارض دائمی صورت به حداقل میرسد.      

عوارض تزریق ژل گونه

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم تزریق ژل گونه دارای عوارضی است که این عوارض معمولی است و بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. از جمله عوارض تزریق ژل گونه که معمولی می باشد عبارتند از:

  • کبودی خفیف در نواحی اطراف محل تزریق, یکی از رایج ترین عوارض تزریق ژل گونه است که معمولا این کبودی بعد از مدت ۲ تا ۳ روز از بین می روند و حتی می توانید در این مدت نیز با آرایش این کبودی را بپوشانید.
  • ورم کردن نقطه تزریق ژل که این عارضه نیز خفیف است که پس از گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت از بین می رود.
  • بی‌ حس شدن ناحیه‌ های تزریق شده و یا بخش‌ هایی از صورت از دیگر عوارض تزریق ژل گونه است که دلیل این عارضه این است معمولا اکثر مواد و ژل های تزریقی حاوی مقداری مواد دارویی بی حسی هستند و همین مسئله سبب می شود پس از تزریق ژل، بیمار احساس بی حسی در بخشی هایی از صورت داشته باشد. البته باید بدانید که این عارضه نیز کوتاه مدت است و معمولا اثر بی حسی دارو پس از دو تا سه ساعت از بین می ‌رود و پس از این دوره حس به صورت برمی ‌گردد.
  • قرمز شدن پوست از دیگر عوارض تزریق ژل گونه است که این عارضه نیز از عارضه های کوتاه مدت این عمل زیبایی است. در واقع قرمز شدن پوست به دلیل تزریق، ماساژ شدید و واکنش خفیف پوست به وجود می آید که این عارضه نیز پس از دو تا سه روز برطرف می‌ شود.
اگر تزریق ژل در مراکز زیبایی معتبر انجام شود تنها عوارض موقتی را به همراه خواهد داشت.

خرید ژل نیوویا

آیا تزریق ژل گونه عوارض دائمی دارد؟

این روش زیبایی همانند دیگر روش‌ها اگر به درستی و با رعایت کلیه پروتکل‌ها انجام شود عوارض دائمی ندارد و عوارض آن صرفا موقتی است.

اما اگر فرد مورد نظر به مراکز و کلینیک‌های زیبایی غیرمعتبر مراجعه کند در این صورت می‌توان گفت که خطر عوارض دائمی فرد را تهدید می‌کند. 

چرا که در مراکز زیبایی غیرمعتبر علاوه بر اینکه کار را به افراد غیر متخصص می‌سپارند, از ژل‌های ارزان و کیفیت پائین استفاده می‌کنند.

به خاطر داشته باشید عوارض تزریق ژل گونه در اکثر موارد بستگی به نوع ژل دارد. در این راستا باید گفت ژل هایی برای تزریق گونه مناسب هستند که اولا بدن به آن‌ ها حساسیت نشان ندهد و دوما این ژل ها با گذشت زمان باید قوام و شکل پوست را حفظ کنند.  

در برخی از مواقع نیز بروز عوارض تزریق ژل گونه به ژل هیچ ربطی ندارد و به دلیل تکنیک غلط تزریق ژل رخ می دهد. به عنوان مثال اگر موضع خوب ضد عفونی نشود و یا اگر شرایط تزریق استریل رعایت نشود سبب می شود که در محل تزریق عفونت ایجاد شود. که در صورت بروز چنین مشکلی می توان با درمان مناسب ضد میکروبی این مشکل را رفع کرد.

از جمله عوارض دائمی تزریق ژل گونه

از جمله عوارضی که در صورت مراجعه به کلینیک پوست و مو غیر معتبر و یا تزریق ژل نامناسب در فرد ایجاد می شود عبارتند از:

  • جابجا شدن ژل, کمی بعد از تزریق, ژل از نقطه اولیه خود حرکت می‌کند. 
  • ایجاد برجستگی و گلوله گلوله در زیر پوست که تخلیه آن بسیاردشوار است و با انجام جراحی می توان آن را درمان کرد.
  • گرفتگی رگ که این عارضه ممکن است باعث مرگ بافت، نابینایی دائم و یا آمبولی ریه شود.
مهم ترین عواملی که منجر به عوارض دائمی تزریق فیلر می‌شوند به طور خلاصه : ژل بی کیفیت و تزریق آن در مراکز نا معتبر می‌توان گفت

هیچ جای نگرانی نیست!

در واقع این موارد عوارض کوتاه مدت و معمولی تزریق ژل گونه است که همه این موارد طی مدت زمان کوتاهی از بین می روند. اما باید بدانید زمانی این روش زیبایی شما موفقیت آمیز خواهد بود و تنها به همین عوارض ختم می شود که شما حتما به یک کلینیک و مرکز زیبایی معتبر و با سابقه مراجعه کرده باشید و دوما حتما این عمل زیبایی توسط پزشکان متخصص و حرفه ای انجام شود. که اگر به این دو نکته توجه نکنید عمل زیبایی شما منجر به عوارض شدید می شود.

تزریق ژل یکی از رایج ترین روش‌های زیبایی و جوان سازی پوست و صورت است که این عمل دارای برخی عوارض معمولی مانند کبودی و قرمزی و بی حسی ناحیه تزریق است که این عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از ۲ الی۳ روز از بین می روند. البته این در صورتی امکانپذیر است که شما به کلینیک های معتبر مراجعه کنید و این عمل را زیر نظر پزشکان متخصص پوست و مو انجام دهید که در غیر این صورت شما به عوارض شدیدی چون گرفتگی رگ و برجستگی در زیر پوست حتی نابینایی دائم می‌توانید دچار شوید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم