تغذیه و تناسب اندامسلامت و زیباییمزوتراپی

نکاتی مهم برای بدنسازی و تغذیه

اهمیت برنامه غذایی مناسب در کنار بدنسازی

بهترین ورزش‌های بدنسازی و نکاتی که برای رسیدن به تناسب اندام مطلوب می‌توانید انجام دهید

بدیهی است که انجام ورزش و بدنسازی به طور منظم برای حفظ سلامتی امری حیاتی است اما با انبوهی از اطلاعات و گزینه‌های مختلف انتخاب برنامه ورزشی و غذایی مناسب برای ما می‌تواند مسبب سر درگمی  شود اما نگران نباشید در اینجا پاسخ می‌دهیم.

 

اول و مهم تر از همه بدون برنامه غذایی مناسب بدنسازی شما هیچ نتیجه‌ای ندارد

منبع اصلی سوخت بدن در هنگام ورزش کربوهیدرات ها هستند. رژیمی که دارای مقدار بالای کربوهیدارت های سالم باشد مانند غلات کامل، سبزیجات، میوه ها و حبوبات میتواند به انجام تمرین های ورزشی کمک کند، به ویژه در شرایطی که ورزش با شدت و سرعت بیشتری انجام شود بر اهمیت این مسئله هم اضافه خواهد شد.

غذایی که شما قبل، در زمان ورزش و بعد از آن استفاده می کنید در کیفیت ورزشی که انجام می دهید، مدت زمان انجام فعالیت ورزشی و ریکاوری بعد از آن اهمیت دارد. کیفیت ورزش شما به غذایی که قبل، در حین ورزش و بعد از آن استفاده می کنید بستگی دارد. تغذیه ورزش‌کار همچنين در مدت انجام فعالیت ورزشی و ریکاوری بعد از آن هم مؤثر است.

اگر سری به باشگاه های بدنسازی زده باشید، خواهید دید بسياري از افرادی که درگیر ورزش هستند، به رغم توصیه های مربیان در خصوص تغذیه قبل و بعد از ورزش، وضعیت سردرگمی دارند و با وجود ساعات زيادي که ورزش ميکنند ، تأثير دلخواهی را مشاهده نمی کنند.

تغذیه ورزش‌کار، قبل و بعد از تمرینات بدنسازی اگر بطور درست برنامه ريزي شود، سبب ارامش و عملکرد بهتر ورزش‌کار در زمان ورزش ميشود . در واقع غذایی که پیش از ورزش استفاده ميشود ، گلیکوژن کافی ذخیره شده در عضلات و ماهیچه های بدن را که براي عملکرد بهتر ورزشی نیاز است، تأمين ميکند و غذایی که پس از ورزش استفاده ميشود ، بازیابی و قابلیت ورزش‌کار را بالا می برد.

اهمیت تغذیه بر ورزش
برای داشتن اندامی ایده‌آل علاوه بر برنامه بدنسازی مناسب, رژیم غذایی هم نقش حیاتی دارد

 

 

ده ورزشی که در این مقاله اشاره کردیم بسیار مناسب برای بدنسازی و تناسب اندام هستند و بعد از ۳۰ روز تغییرات چشمگیری را احساس خواهید کرد.

 

 • لانگ (lung)

در این تمرین علاوه بر تقویت عضلات ران پا تعادل خود را به چالش بکشید. دونده‌گان در بدنسازی که انجام می‌دهند این حرکت نقش اساسی در تقویت عضلات پا دارد

به شکل زیر انجام می‌شود:

 • پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید
 • پا راست را به اندازه یک قدم به جلو ببرید و زانو راست را تا موازات زمین خم کنید.
 • به همان گونه که زانو راست را خم کردید, زانو را راست کنید و همین حرکت را برای پای چپ تکرار کنید
 • برای شروع روزانه سه ست ده‌تایی عالیه.

 • شنای سوئدی

شنای سوئدی یکی از موثرترین تمریناتی است که می‌توانید انجام دهید به خاطر تعدد و تنوع ماهیچه‌هایی که در این ورزش درگیر می‌شوند. اگر نمی‌توانید به طور کامل این حرکت را اجرا کنید, می‌توانید زانو خود را به زمین خم کنید و قسمتی از وزن خود را به روی زانو بگذارید.

 

 • اسکوات

این حرکت , پایین تنه را تقویت و منعطف می‌کند.

 • پرس سرشانه دمبل ایستاده

تمرینات مقاومتی که مفاصل و عضلات گوناگونی را درگیر می‌کنند برای نواحی مختلف بدن عالی هستند و همچنین افراد شاغل که مشکل کمبود وقت دارند می‌توانند با انجام دادن این گونه حرکات در کنار تمرینات هوازی به تناسب دلخواه خود دستیابند.

 • یک جفت دمبل سبک و متناسب بر قدرت خود بردارید. پاها جفت باشند و از موقعیت بازوها که با سطح زمین موازی هستند دمبل‌ها را بالای سر ببرید و به آرامی به همان موقعیت برگردانید.

 • زیر بغل دمبل ایستاده

مطابق با شکل زیر با این تمرین می‌توانید قسمت فوقانی کمر خود را تقویت کنید.

 • ددلیفت با یک پا

تمرینی دیگر که برای حفظ تعادل و تقویت ران فوق‌العاده است.

 • برپس (burpees)

تمرینی که عمده‌ی ورزشکاران مبتدی متنفر هستند ولی با تجربه‌ها عاشق آن هستند برپس می‌باشد خوبی که دارد عمده عضلات بدن اعم از ران, شکم, سرشانه و…. را درگیر می‌کند.

 • ساید پلانک

یک بدن سالم  خود به یک پائین تنه قوی احتیاج دارد ، بنابراین از حرکت های مخصوص پایین تنه مانند ساید پلانک غافل نشوید. برای اطمینان از کارآمد بودن این حرکت و دیگر حرکات بهتر است که تحت نظر مربی انجام دهید.

بدنسازی در خانه
تمرین ساده بدنسازی که برای آب کردن شکم استفاده می‌شود
 • دراز نشست

اگر مشکل چربی شکم دارید, دراز نشست از تمرینات موثر بدنسازی برای هدف قرار دادن عضلات شکم شما هست. اگر مشکلات کمر دارید ،  توصیه میشود که اصلا انجام ندهید و از دستگاه‌های کمکی استفاده کنید.

 •  Glute bridge

یکی از بهتری حرکات برای خوش فرم کردن عضلات باسن می‌باشد.

 

حرکت ساده بدنسازی که در خانه هم می‌توانید انجام دهید

 

 

 

کوکتل مزوتراپی فیوژن ماسل فکتور، حجم دهی عضلات مکمل عالی برای بدنسازی 

ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان برای افزایش حجم ماهیچه های خود، در کنار تمرینات خاص، از انواع مکمل ها استفاده می کنند تا پروتئین، املاح، آمینواسید و ویتامین هایی که ماهیچه هایشان برای بازسازی خود و در نتیجه حجم گرفتن نیاز دارند را برای بدنشان تامین کنند. انسولین و انواع هورمون ها هم موادی هستند که برای گرفتن نتیجه سریع تر و بهتر به رژیم خود اضافه می کنند.

مصرف این دارو در دوره های آغازین اندام زیبا و احساس اعتماد به نفس فراوانی را به ارمغان می آورد اما این اثرات حقیقی نیست. این هورمون ها در زمان استفاده عوارض زیادی را برای فرد به همراه دارد ازجمله عدم ترشح هورمون تستسترون از غده هیپوفیز و در نتیجه کوچک شدن بیضه ها،جوش و آکنه پوستی،ریزش موی سر،رشد موهای زائد، افزایش محسوس فشار خون و غلظت خون، سر درد و کم اشتهایی از علائم معمول آن در مصرف کنندگان می باشد، همچنین می توان به دردهای مفصلی و ماهیچه ای، خونریزی هنگام دفع و مشکل دفع ادرار، سختی در تنفس، و اختلالات خلقی مانند افسردگی، اضطراب، پرخاشگری، خستگی دائمی و کابوسهای شبانه اشاره کرد. استفاده بیش از حد از این دارو حتی می تواند باعث صدمه به کلیه ها و دیده شدن خون در ادرار و همچنین تشنج و کما در فرد مصرف کننده شود .

برای خرید muscle factor کلیک کنید.

آیا ماده ای طبیعی و بدون عارضه برای کمک به افزایش حجم ماهیچه ها در کنار ورزش وجود دارد؟

یک مفهوم جدید در دنیای مزوتراپی که چشم‌اندازهای جدیدی را برای مشتریانی ایجاد می‌کند که به دنبال افزایش حجم عضلات خود هستند و درعین‌حال می‌خواهند از محصولات ایمن و طبیعی استفاده کنند. Muscle Factor یک محصول خاص برای افزایش حجم توده عضلات با افزایش سطح هورمون تستوسترون است. اسید آسپاراتیک با تأثیر مستقیم بر غده هیپوفیز باعث افزایش هورمون LH می‌شود. این هورمون رشد طبیعی تستوسترون را پشتیبانی می‌کند. ویتامین B6 موجود در این کوکتل فرایند تبدیل گلیکوژن به گلوکز را بهبود می‌بخشد که نتیجه آن تأمین انرژی در عضلات است. در سطح هورمونی نیز ویتامین B6 در فرایند تبدیل تریپتوفان (یک اسیدآمینه) به سروتونین شرکت می‌کند و اکسیژن‌رسانی خون را بهبود می‌بخشد.

منیزیم جذب کلسیم در ساختار استخوان را بهتر می‌کند و در تولید انرژی، فعالیت‌های هورمونی، سنتز پروتئین و حتی انقباض عضلات شرکت می‌کند. روی به دلیل تأثیر مستقیم بر غده هیپوفیز، ترشح هورمون‌ها را تقویت می‌کند و با واکنش با هورمون آزادکننده گنادوتروپین روی سلول‌های لیدگ در بیضه‌ها عمل کند. این فرایند درنهایت به تبدیل کلسترول به تستوسترون منجر می‌شود. عصاره‌های طبیعی موجود در این کوکتل مزوتراپی باعث آزاد شدن آدیپونکتین از بافت چربی می‌شوند و باعث افزایش متابولیسم فیبرهای عضلانی نوع I و فعالیت میتوکندری می‌شوند.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم