ژل و بوتاکسویدئوهای آموزشی

چند کاربرد بوتاکس که هرگز نمی‌دانستید!

 

بوتاکس سم ضعیف شده باکتری کلستریدیوم بوتولونیوم است و با تزریق درست توسط متخصص ماهر اثرات شگفت انگیزی را در برطرف کردن نیاز بیماران به دنبال دارد.کاربرد شایع آن در از بین بردن چین و چروک پیشانی و دورچشم است. تاثیر بوتاکس ناشی از بلاک عصبی است یعنی درمحل اتصال عصب به عضله می نشیند و مانع از اثر نورو ترانسمیتره استیل کولین میشود و به دنبال آن مانع منقبض شدن عضله می شود. درنتیجه چین و چروک ها از بین می رود.

کاربردهای بوتاکس چیست؟

1- طراحی ابروها: وقتی در محل مناسب و در عضله مناسب تزریق شود، می توان کل ابرو را بالاتر برد یا دم ابرو را بالا کشید همچنین فاصله تاج ابروها را از همدیگر زیاد کرد.

2- لبخند لثه ای (GUMMY SMILE)در یعضی افراد به طور عادی لب بالا کوتاه تر است و لثه ها به صورت دائم یا هنگام خندیدن نمایان می شود و از زیبایی لبخند می کاهد. با تزریق درست در عضلات بالابرنده  لب بالا و در مواردی در عضلات دیگر و با دوز مناسب می توان این مورد را برای مدت حداقل 6 ماه برطرف کرد.

3- رفع چین و چرو کهای حرکتی ،متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چینهای دورلب و چین های چانه و گردن

4- درمان تعریق زیر بغل و کف دست و پا

5- رفع خطوط پنجه کلاغی کنار چشم که امروزه بوتاکس با مهار فعالیت عضلات دور چشم به عنوان روش موثر جهت درمان این خطوط به کار می رود.

بوتاکس علاوه بر موارد بالا در لیفت گردن، چروک های پلک تحتانی، خطوط اطراف لب و کم کردن خط مریونت نیز کاربرد دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن