مقالات تخصصی

مینرال ها یا مواد معدنی

 

مینرال ها یا مواد معدنی از جمله موادی هستند که در مزوتراپی دارای اهمیت فراوانی می باشند از جوانسازی در پوست گرفته تا ریزش مو کاربرد داشته و نقش ایفا می کنند. از جمله این مواد معدنی می توان به کلسیم، منیزیوم، مس، آهن و روی اشاره کرد در ادامه به خواص و کاربردهای هر کدام خواهیم پرداخت.

ملح روی Zinc

Zinc ماده ای معدنی با خواص آنتی اکسیدانی است که پوست را در برابر رادیکالهای آزاد محافظت می کند.  Zinc از مواد مورد نیاز در فرآیندهای ترمیم پوست است و در ترمیم زخمها استفاده می شود. این عنصر دارای اثرات ضد شوره نیز هست و بر همین اساس، در شامپوهای ضد شوره کاربرد گسترده ای دارد. اثر مهارکنندگی 5 آلفاردوکتاز، Zinc را در گروه داروهای درمان ریزش مو نیز مطرح ساخته است.

Zinc حتی در مقادیر اندک، دارای خواص آنتی باکتریال است و نیز از آن در کرمهای موضعی برای حفاظت پوست در برابر آفتاب و بادهای سرد استفاده می شود.

به دلیل خواص فوق، این عنصر در درمانهای مزوتراپی حضور پر رنگی دارد و از آن به منظور جوانسازی، mesoglow و درمان آلوپشی استفاده می شود.

نکته: این دارو در موارد ابتلا به گلوکوما و هموکروماتوزیس نباید مصرف شود.

قیمت و خرید کوکتل مزوتراپی

کلسیم Calcium

کلیسم ماده ای معدنی است که با شرکت در فرآیندهای انقباض عضلانی، تحریک رشد سلولها، شرکت در ساختمان اسکلت سلولی، نقل و انتقالات عصبی در سیناپس‏ها، تحرک سلولهایی مثل تاژک و مژک، تنظیم فعالیت های آنزیمی وفعالیت پمپ های یونی، نقش مهمی در کارکرد سیستم گردش خون دارد. با توجه به نقش کلسیم در انقباض عضلات و تحریک رشد سلولها و شرکت آن در ساختمان اسکلت سلولی، در مزوتراپی از آن در درمانهای جوانسازی پوست و mesoglow استفاده می شود.

 

منیزیم magnesium

منیزیم یکی از مواد معدنی مهم در بدن است که جریان داخل سلولی کلسیم را تنظیم می کند ودر تولید ATP نقش دارد . منیزیم در مزوتراپی برای جوانسازی پوست و mesoglow استفاده می شود.

 

مس Copper

مس از دسته مواد معدنی است که کاربردهای گسترده ای در علم پزشکی دارد.

از نظر فیزیولوژیک، مس ماده ای ضروری برای فرآیندهای طبیعی ساخت و ساز بافتی است و در روند ترمیم زخم ها نقش دارد و موجب تقویت تولید کلاژن والاستین در پوست شده و به نرمی و لطافت پوست کمک می کند. همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و بافتها را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت می کند. در پزشکی از مس در تسریع روند ترمیم زخم مانند زخم بستر و در درمان استئوآتریت، استئوپروز و آنمی های مرتبط با کمبود مس استفاده می شود. با توجه به اثر مس در تقویت تولید کلاژن والاستین و نیز خاصیت آنتی اکسیدانی آن، این عنصر در مزوتراپی برای انجام Mesoglow و تقویت بافت همبند پوست به کار می رود.

با توجه به موارد گفته شده از مواد معدنی یا مینرال هادر کوکتل های مربوط به مو و همین طور جوانساز استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم