مقالات تخصصی

سدیم DNA ؛ ویژگی ها و کاربرد ها

Sodium DNA

سدیم DNA یک ماده مؤثره کاربردی و جدید با فعالیت بیولوژیکی و خواص بازسازی بالا است. درواقع تحریک‌کننده قوی بازسازی سلولی و بافت‌های مسن است. بر اساس آزمایش‌های انجام‌شده در چندین کلینیک و آزمایشگاه، قطعات سدیم DNA از طریق غشاء سلولی عبور کرده به‌طوری‌که عمل آن به‌صورت داخل سلولی بوده و فقط به‌صورت سطحی نیست. نتایج نشان‌دهنده بهبود بافت پوست و بازسازی و کاهش حداکثری مقدار چین‌وچروک است. سدیم دی ان ای کمک می‌کند که پوست خیلی صاف‌تر و جوان‌تر به نظر برسد. اثرات آن بر روی پوست در آزمایش‌های بالینی مختلف نشان‌دهنده تضمین اثربخشی، سازگاری کامل باپوست و ایمنی آن است.

در شرایط آزمایشگاهی ثابت‌شده است که سدیم DNA یک بازسازی‌کننده سلول قوی و محرک تکثیر و تولید سلول‌های جدید است . اثر سمی ندارد و در اثرات ناشی از اشعه UV نقش محافظتی دارد. آزمایش‌ها بر روی پوست داوطلبان نشان‌دهنده کاهش چین‌وچروک است که در شکل نشان داده‌شده است. از ویژگی‌های مهم سدیم دی ان ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی ها و عملکرد سیدیم DNA

ویژگی های سدیم دی ان ایافزایش معنی‌دار رطوبت پوستکاهش فاحش چین‌وچروکافزایش شدید قابلیت ارتجاعی پوستافزایش ضخامت پوست

تحقیقات گسترده‌ای در خصوص استفاده از سیدم دی ان ای و تأثیرات آن در درمان عارضه‌های پوستی انجام‌شده. به‌طورکلی می‌توان گفت نتایج استفاده از سدیم دی ان ای به شرح زیر است:

عملکرد سدیم دی ان ایتقویت ساختار اپیدرم، بازگرداندن قابلیت ارتجاعی و درخشانی پوستتقویت عملکرد سلولحذف اثر رادیکال‌های آزادجلوگیری از تشکیل چین‌وچروک و درمان آن‌هادرمان اثرات ناشی از افزایش سن بر روی پوست

سدیم دی ان ای هیچ ربطی به سدیم دئوکسی ریبونوکلئیک در بیوتکنولوژی ندارد و این ماده از غدد ماهی خاویار نر تولیدشده است. از سدیم دی ان ای به‌عنوان انرژی جدید برای مراقبت‌های پوستی یاد می‌شد. این ماده در بعضی از محصولات مربوط به زیبایی پوست و مو ازجمله داروهای مزوتراپی وجود دارد که به علت تزریق مستقیم به پوست، اثری سریع و فوق‌العاده را نشان می‌دهد. خواص سدیم دی ان ای در درمان عوارض پوستی تا حد زیادی به اثبات رسیده است. یکی از راه‌های مؤثر و مطمئن برای رساندن این ماده به پوست مزوتراپی است.  در بعضی از کوکتل‌های مزوتراپی سدیم دی ان ای به‌طور مؤثر استفاده‌شده است. با مزوتراپی این ماده مفید مستقیماً به پوست تزریق می‌شود و فرایند جوان‌سازی و بازسازی پوست تسریع می‌شود.

از مزایای مزوتراپی نسبت به دیگر روش‌های جوانسازی پوست،  بدون خطر بودن آن است. با توجه به غیر سیستمیک بودن تزریقات در مزوتراپی و نوع مواد بکار رفته در کوکتل‌ها، این روش عوارض جانبی ندارد.

قیمت و خرید کوکتل مزوتراپی

تکنیک مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی برای جوانسازی، ممانعت از شل شدن پوست، از بین بردن چربی‌های اضافی و احیاء پوست با تزریق هورمون‌ها، ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی به پوست است. مزوتراپی با تحریک تولید کلاژن و الاستین پوست را جوان¬تر می¬کند. این روش توسط یک پزشک فرانسوی بنام دکتر میشل پیستور ابداع‌شده است. در این روش از سوزن‌های نازک و ظریف برای تزریق ترکیبات موردنیاز به لایه‌های میانی پوست استفاده می‌شود.

مزوتراپی و کاربردهای آن:

 • جوانسازی پوست و جلوگیری از تشکیل چین‌وچروک در آن
 • روشن کردن پوست¬های تیره
 • از بین بردن خطوط ظریف در پوست صورت
 • افزایش سفتی و استحکام پوست
 • از بین بردن چربی اضافی در بافت پوست اطراف شکم، باسن، ران و صورت
 • تجمع چربی در نواحی مختلف بدن را کاهش می‌دهد
 • درمان ریزش مو که به نام آلوپسی شناخته می‌شود
 • درمان سلولیت
 • رفع لک‌های تیره در پوست
 • جوانسازی و بازسازی پوست
 • درمان لک‌های قرمز در سطح پوست
 • کمک به ترمیم پوست‌های آسیب‌دیده

مقالات مرتبط:

هیالورونیک اسید

نقش ویتامین C (ویتامین ث) بر سلامت پوست

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
بستن
بستن