سلامت و زیباییمو

درمان ریزش مو به همین سادگیست!روش درمان همیشگی

راهکار های عملی جلوگیری از ریزش مو

درمان ریزش مو و جدیدترین راه های عملی

برای درمان ریزش مو از کجا شروع کنیم

درمان ریزش موی سر، طاسی سر پدیده‌هایی هستند که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن گذشت. در حالت عادی از دست دادن 100 تار مو در روز طبیعی است اما اگر این تعداد به چند صد تار مو در روز برسد بعد از مدتی به طاسی منجر خواهد شد. اگر به‌موقع برای درمان ریزش مو اقدام نشود به فرایندی غیرقابل‌بازگشت تبدیل خواهد شد. در این مقاله سعی داریم راهنمای کاملی برای افرادی که به دنبال درمان ریزش موی خود هستند ارائه دهیم.

الگوی آلپوشی آندروژنیک
الگوی ریزش مو مردانه

ریزش موی ارثی

طاسی در مردان به‌طورکلی توسط عوامل ارثی ایجاد می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، اگر کسی در خانواده شما، مانند پدر، عمو، دایی، یا برادر از طاسی رنج می‌برد شما به‌احتمال بسیار زیاد مستعد طاسی هستید. داشتن زمینه ارثی لزوماً به این معنی نیست که شما در آینده قطعاً طاس خواهید شد، اما در مقایسه با فردی که مستعد طاسی نیست احتمال مبتلا شدن شما به طاسی پیشروندِ بیشتر است. به‌علاوه اگر شما مرد هستید، پس باید بدانید که ریزش موی ارثی معمولاً با از دست دادن مو در تاج سر و منطقه پیشانی مشخص می‌شود. نواحی دیگر سر معمولاً همیشه میزان طبیعی موی خود را حفظ می‌کنند. برای زنان، مدل ریزش مو کمی متفاوت است. برای مثال، نازک شدن مو در بالای سر رایج‌ترین نوع الگوی ریزش مو در زنان است. بااین‌حال، بسیاری از موارد طاسی در مردان و زنان توسط عوامل ارثی ایجاد می‌شود که به آن ریزش موی آندروژنتیک می‌گویند.

خرید کوکتل مزوتراپی فیوژن برای ریزش موی آندروژنیک

برخی آمار تکان‌دهنده در مورد ریزش مو

در آخرین یافته‌های تحقیقاتی در ریزش مو، 95٪ از تمام موارد ریزش مو درواقع توسط عوامل ارثی ایجاد می‌شود. علاوه بر این، 50 درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که درمان‌های مؤثر برای ریزش مو وجود ندارد و 35٪ تلاش کرده‌اند تا مسائل از دست دادن موهای خود را از دیگران پنهان کنند. اولین دلیل پنهان کردن این است که دیگر به همه افراد دلیل طاسی را توضیح ندهند. به‌طور ساده تظاهر به چیزی که وجود ندارد باعث از بین رفتن آن نمی‌شود. درنتیجه، اگر شما احساس می‌کنید که از دست دادن موهایتان ممکن است ارثی باشد در اولین گام برای درمان ریزش مو به یک متخصص مو یا یک متخصص پوست مراجعه کنید.

 

جلوگیری از آلوپشی
روش های درمان ریزش مو

در اولین ملاقات با پزشکتان چه انتظار می‌رود

هنگامی‌که شما وارد مطب پزشک می‌شوید اولین سؤالی که از شما پرسیده می‌شود سوابق پزشکی شماست. همچنین پزشک یک معاینه بالینی انجام خواهند داد و ممکن است برای تعیین اینکه آیا از دست دادن موها ممکن است به دلیل کمبود تغذیه یا مشکل تیروئید باشد نمونه خونی گرفته شود. همچنین از شما خواسته می‌شود تا از دست دادن موهایتان را توصیف کنید تا مدل از دست دادن موهایتان را ارزیابی کنند. مرحله بعد درمان ریزش مو معاینه بدون درد از پوست سرتان است. کشیدن چند تار مو برای آزمودن مقاومت مو امری طبیعی است. پس اگر پزشک اقدام به کشیدن موهای شما کرد تعجب نکنید!

چرخه رشد مو

 

علل محیطی، فکری و روانی ریزش مو

 

یکی از عواملی که باعث ریزش مو می‌شود مسائل استرس‌زا است. به‌عنوان‌مثال، مرگ یک عزیز، اخراج، یا طلاق می‌تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این، ضربه‌های فیزیکی و بعضاً عمل‌های جراحی خاص نیز ممکن است موجب ریزش مو شود. حتی دارویی که مصرف می‌کنید می‌تواند موجب ریزش مو شود. به‌عنوان‌مثال، داروهای ضدافسردگی خاص، داروهای قلبی، قرص‌های فشارخون و داروهای کنترل بارداری می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد که شامل ریزش موی حاد می‌شود. کشیدن بیش‌ازحد مو، خشک‌کردن بیش‌ازحد مو و یا شانه زدن خشن می‌تواند منجر به ریزش مو شود. پس هنگام شانه زدن و بافت مو از خشونت کمتری استفاده کنید! ازاین‌رو، در استفاده از بابلیس مو، اتوی مو، حالت‌دهنده‌های مو مانند ژل، چسب و … بااحتیاط عمل کنید و مطمئن شوید که موی شما نسبت به آن‌ها واکنش‌های آلرژیک نداشته باشد.

 

بسیار مهم است که شما در مورد مشکلات از دست دادن موهای خود با یک متخصص پزشکی مورد اعتماد صحبت کنید، هرچه زودتر بهتر. تغییر در شیوه زندگی، استفاده از داروهای با نظارت پزشک متخصص و دوری از مسائل استرس‌زا می‌تواند احتمال ریزش مو را تا حد زیادی کاهش دهد و به درمان ریزش مو کمک کند. کمبود برخی عناصر مانند آهن و پروتئین نیز تأثیر زیادی در ریزش مو و سفیدی مو دارد.

ده کشور اول دنیا از نظر درصد طاسی در بین مردم

 

بیماری‌ها، اختلالات و شرایطی که موجب ریزش مو می‌شود

 

همان‌طور که گفته شد، دکتر شما چند آزمایش اولیه مانند تجزیه‌ و تحلیل مو و آزمایش خون، برای تعیین علت ریزش مو انجام خواهد داد. این آزمون‌ها معمولاً در تشخیص علت ریزش مو کافی خواهند بود. بیماری‌ها و شرایط مختلفی وجود دارند که می‌تواند موجب ریزش مو شود، ازجمله آلوپشی آندروژنتیک، آلوپشی آرِ آتا، دیابت، سل، سرطان، افسردگی، اختلالات تیروئید، کم‌خونی، عفونت قارچی، یائسگی، تب، چاقی، شوره سر، جذام، ابولا، بیماری هوچکین و استرس ازجمله این اختلالات و بیماری‌ها هستند.

 ریزش مو
بهترین راه درمان ریزش مو

روش‌های درمان ریزش مو

در ادامه روش‌های درمانی موجود برای ریزش مو را معرفی می‌کنیم. درمان با ماینوکسیدیل و فیناستراید، درمان با شامپوها، درمان‌های گیاهی، جراحی و لیزر و درنهایت مزوتراپی مو ازجمله این روش‌های درمانی هستند.

درمان گیاهی ریزش مو

یکی دیگر از راه‌های درمان ریزش مو استفاده از ترکیبات گیاهی است. ممکن است بدن شما به داروهای شیمایی واکنش نشان دهد یا تمایلی به استفاده ازاین‌روش‌ها و شامپوها با ترکیبات شیمیایی نداشته باشید. در این صورت می‌توانید از ترکیبات گیاهی که درمان ریزش مو مؤثرند استفاده کنید. آلوئه ورا، آب پیاز، شیر نارگیل، ریشه شیرین‌بیان و شنبلیله ازجمله این مواد است. مزیت استفاده از روش گیاهی برای درمان ریزش مو طبیعی بودن آن است. آماده‌سازی آن بسیار آسان بوده و کاملاً ارزان است. درنتیجه می‌توانید با خیال راحت از این ترکیبات استفاده کنید و نگرانی بابت عوارض جانبی نداشته باشید.

بدیهی است که استفاده از این مواد نیز بهتر است که با نظارت پزشک متخصص باشد چراکه ممکن است بدن شما به برخی ترکیبات خاص گیاهی واکنش نشان دهد و نتیجه عکس داشته باشد. درنهایت توجه داشته باشید که تأثیرات این روش فردبه‌فرد متفاوت است و ممکن است برای فردی بسیار اثربخش و برای دیگری بدون نتیجه و حتی با نتیجه عکس باشد.

خرید کوکتل مزوتراپی ریزش موی فیوژن

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل و فیناستراید

اگر ریزش مویتان به خاطر یک اختلال جسمی یا بیماری به وجود آمده باشد، می‌توان با مشاوره، رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی یا تغییر در محصولات مراقبت مویی که استفاده می‌کند، روند ریزش مو را متوقف کرد. البته همه این‌ها معمولاً در کنار استفاده از یک دوره دارو انجام می‌شود. بعضی از محبوب‌ترین داروها برای درمان ریزش مو ماینوکسیدیل و فیناستراید است. ماینوکسیدیل فوم و یا مایع است که دو بار در روز بر روی پوست سر برای جلوگیری از ریزش مو درآیندِ و کمک به تحریک رشد موی جدید استفاده می‌شود. هم مردان و هم زنان می‌توانند از ماینوکسیدیل استفاده کنند، اما ممکن است عوارض جانبی خاصی داشته باشد؛ مانند التهاب پوست سر و افزایش ضربان قلب. به همین دلیل است که قبل از استفاده باید سابقه پزشکی خود را با پزشک در میان بگذارید تا مشخص شود که ماینوکسیدیل برای شما مناسب است یا نه.

یکی دیگر از داروهای محبوب ضد ریزش مو فیناستراید است. فیناستراید به‌صورت خوراکی به‌عنوان قرص مصرف می‌شود و تنها برای استفاده برای مردانی که از ریزش مو رنج می‌برند در نظر گرفته‌شده است. فیناستراید باعث کاهش روند ریزش مو می‌شود و رشد موی جدید را تسهیل کند. بااین‌حال، این دارو نیز دارای برخی عوارض جانبی مانند ناتوانی جنسی، میل جنسی کم است و حتی احتمال بروز سرطان پروستات را افزایش می‌دهد.

 

درمان ریزش مو طبیعی با شامپو

اگر دکتر شما تشخیص دهد که ماینوکسیدیل و یا فیناستراید برای شما بیش‌ازحد قوی هستند ممکن است یک شامپو ضد ریزش مو و کاندیشنر مانند Regenepre Dr Hair Loss& Scalp Treatment تجویز کند. این‌یک شامپوی برای درمان ریزش مو است که عاری از هرگونه سولفات و پارابن خشن و مضر است. همچنین شامل کتوکونازول است که یک داروی ضد قارچ است که تشکیل DHT را بلوک می‌کند. با در نظر گرفتن اینکه DHT یک هورمون جنسی مردانه است که به‌طور بالینی ثابت‌شده که خود را به گیرنده‌های فولیکول مو متصل می‌کند و باعث تضعیف و کوچک‌تر شدن آن‌ها می‌شود، چنین محصولی ممکن است از امتیاز ویژه‌ای برای برخی از افراد مبتلابه ریزش مو برخوردار باشد.

قیمت و خرید کوکتل مزوتراپی

درمان ریزش مو با لیزر

کاشت مو و درمان‌های لیزری ضعیف

در کنار موارد بالا که عموماً روش‌های غیرتهاجمی تلقی می‌شوند، جراحی و استفاده از لیزر نیز از راه‌های درمان ریزش مو به‌حساب می‌آیند. معمولاً در مواردی که ریزش مو شدیدتر است یا مواردی که داروها و یا درمان‌های گیاهی طبیعی پاسخگو نباشند، لیزر ضعیف یا لیزرتراپی، پیوند مو یا کاشت مو از روش‌های پیشنهادی پزشک است.

لیزرتراپی مو یک روش غیر جراحی و یک تکنیک علمی برای درمان ریزش مو، کم‌پشت شدن مو‌ها و مشکلات مربوط به موی سر است. روش لیزرتراپی طی مطالعات و تحقیقات پزشکی موردبررسی قرارگرفته و اثربخشی و ایمنی آن به اثبات رسیده است. دستگاه‌های لیزرتراپی از لیزرهایی با سطح انرژی نوری و جریان کم که خاصیت درمانی دارند، برای رفع مشکل ریزش مو بهره می‌برند. نحوه‌ی تأثیرگذاری لیزر بر روند رشد موها مشابه با بیوتراپی نوری است. این فنّاوری پیشرفته و نوین در سرتاسر جهان مورداستفاده قرارگرفته است و پزشکان و متخصصان این روش را در کنار روش‌های دیگری مانند محصولات ضد ریزش مو، داروهای مسدودکننده‌ی DHT و محلول ماینوکسیدیل، به‌عنوان یک روش مؤثر برای درمان ریزش مو می‌دانند.

روش کاشت مو شناخته شده

روش کاست مو که روشی شناخته‌شده در حوزه درمان ریزش مو است، از دیگر راه‌های مقابله با طاسی است. در این روش تعداد مشخصی تار مو با توجه به وضعیت بیمار از بانک موی فرد که ناحیه پشت سر وی است برداشت و در نواحی موردنیاز کاشت می‌شود. این روش به‌طورکلی هزینه بالایی دارد و به دلیل تهاجمی بودن دوره نقاهت نسبتاً طولانی‌مدتی پیش روی شماست ولی اگر عمل کاشت مو توسط پزشکی متخصص و باتجربه انجام شود نتیجه کار معمولاً رضایت‌بخش و ماندگار خواهد بود.

مزوتراپی، روشی مدرن، موثر و بدون خطر برای درمان ریزش مو

آیا واقعا مزوتراپی مو خوبه؟ مزوتراپی مو ریزش مو را درمان می کنه؟ با مزوتراپی مو میشه رشد مجدد مو داشت؟

این‌ها سؤالاتی هستند که این روزها از بسیاری از پزشکان و متخصصان پوست و مو پرسیده می‌شود و ممکن است در ذهن شما هم باشد. مزوتراپی یکی از روش‌های جدید برای مراقبت و زیبایی پوست و مو است که در سموهاال‌های اخیر به دلیل نتایج خوب و عوارض جانبی کم، محبوبیت بالایی بین بیماران و پزشکان به دست آورده است. در این میان مزوتراپی برای درمان ریزش مو و رشد مجدد مو از پرطرفدارترین درمان‌های مزوتراپی است.

خرید محلول ضدعفونی کننده دست

موی سر از دو جنبه اهمیت بالایی دارد. از یک‌سو نقش پوشش و عایق را برای بدن ایفا می‌کند و گرمای بدن را حفظ می‌کند و از سوی دیگر در زیبایی انسان تأثیر به سزایی دارد. افرادی که با ریزش مو دست‌وپنجه نرم می‌کنند همیشه به دنبال راهی برای درمان ریزش موی خود هستند؛ از درمان‌های پیشنهادی شوهرخاله با ترکیب معجزه‌آسای عسل، زردچوبه، تخم‌مرغ و بال مگس گرفته تا انواع شامپوها، مکمل‌ها و قرص‌هایی که برای ریزش مو و رشد مجدد مو در بازار وجود دارد. در اثربخشی هرکدام از این روش‌ها حرف‌وحدیث‌های فراوانی وجود دارد؛ بعضی از مؤثر بودن آن و برخی نیز درباره اثر منفی و عوارض جانبی آن‌ها حرف می‌زنند. در کنار تمامی این روش‌ها، کاشت مو را نیز به لیست بالا اضافه کنید تا متوجه شوید انتخاب بین راه‌های درمان ریزش مو چقدر سخت است.

مزوتراپی مو؛ راهکاری جدید در درمان ریزش مو

همان‌طور که گفته شد مزوتراپی مو یک راهکار جدید برای درمان ریزش مو و رشد مجدد مو است که برای درمان انواع ریزش مو به‌ویژه ریزش موی ارثی قابل‌استفاده است. در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه مزوتراپی مو چیست صحبت کنیم و مزایا و عوارض جانبی مزوتراپی مو را موردبررسی قرار دهیم.

بیشترین عواملی که در ریزش مو نقش دارند عبارت‌اند از کاهش گردش خون در پوست سر، اختلالات هورمونی مثل تولید بیش‌ازحد DHT و کمبود مواد مغذی برای فولیکول‌های مو. مزوتراپی برای مقابله با تمام این موارد مؤثر است و می‌تواند به کاهش ریزش مو کمک کند و باعث رشد موهای جدید شود. در مزوتراپی مو مواد مغذی، برگ خریدهای رشد و پپتایدها، که موادی بسیار تأثیرگذار و مفید برای بدن هستند، مستقیماً در پوست سر و اطراف فولیکول مو تزریق می‌شوند. پپتاید ها ترشح هورمون DHT که عامل اصلی ریزش موی آندروژنیک است را کنترل می‌کند و مواد معدنی، ویتامین‌ها و برگ خریدهای رشد بستر شد مجدد مو و تقویت مو را فراهم می‌کنند.

مزوتراپی روشی موثر

مزوتراپی مویکی از بهترین روش‌ها برای درمان آلوپشی آندروژنیک یا ریزش موی ارثی است. اگر شما هم از دچار این نوع ریزش  مو هستید و هنوز به مرحله طاسی کامل نرسیده‌اید می‌توانید از کوکتل‌های مزوتراپی مو استفاده کنید. بعضی کمپانی‌ها مثل فیوژن علاوه بر کوکتل‌های مزوتراپی که برای ریزش موی عادی طراحی کرده‌اند، محصولی ویژه برای مقابله با ریزش موی ارثی ارائه کردند که با کنترل DHT، که عامل اصلی ریزش موی ارثی است، علاوه بر قطع ریزش مو، به رشد مجد موهای شما کمک می‌کند.

برخی از علل ریزش مو عبارت‌اند از کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی ضروری و عدم تعادل هورمونی که فولیکول‌های مو را تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ مانند تولید بیش‌ازحد آندروژن DHT. خوشبختانه، مزوتراپی می‌تواند برای هدف قرار دادن سه مورد ذکرشده به کاهش ریزش مو کمک کند و همچنین سبب تحریک رشد موی جدید شود. مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که در آن مواد مغزی به‌طور مستقیم در زیر ناحیه درم پوست تزریق می‌شوند. درمان با مزوتراپی، بی‌خطر و بدون درد، بدون بی‌حسی موضعی است و پانسمان موردنیاز نیست.

مزوتراپی مو

مکانیسم‌های مزوتراپی

در مزوتراپی مواد مغذی و موردنیاز برای رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو وسط سوزن‌های ریز در پوست تزریق می‌شود. سوزن استفاده‌شده با تشکیل سوراخی میکرو، باعث واکنش درمانی که شامل تشکیل الاستین و کلاژن است، می‌شود. الاستین و کلاژن کاتالیزور ضروری پوست هستند که به تولید پوست جدید کمک می‌کنند و الاستین و کلاژن ایجادشده به کلاژن و الاستین موجود اضافه می‌گردند. به‌عنوان‌مثال، سیلیکون ارگانیک درصورتی‌که بیمار از التهاب بیش‌ازحد رنج می‌برد تجویز می‌شود. کومارین نیز ممکن است درصورتی‌که بیمار از گردش خون ضعیف رنج می‌برد استفاده شود، چراکه کومارین گشادکننده عروق است.

مواد اولیه مورداستفاده در مزوتراپی

قبل از برسی مواد اولیه مزوتراپی مو این نکته را بیان می‌کنیم که مزوتراپی از سیستم تایم ریلیز (آزادسازی دارو در طی زمان انجام می‌گیرد) بهره می‌برد. هر جلسه درمان بین ده تا سی دقیقه به طول می‌انجامد.

مواد تشکیل‌دهنده فعال در مزوتراپی، بیوکانین ای و استیل تتراپپتید 3 می‌باشند. بیوکانین ای یک ایزوفلاون قوی است که تبدیل تستوسترون به DHT را، در افرادی که از طاسی رنج می‌برند (که ریزش موی آندروژنیک نیز نامیده می‌شود) تعدیل می‌کند. علاوه بر این، عصاره شبدر قرمز به‌صورت ارگانیک از دیگر مواد مورداستفاده در مزوتراپی است. همانند استیل تتراپپتید 3، مهار پروتئین و ماتریکس خارج سلولی را تحریک می‌کند. همچنین باعث تحریک رشد مو، جلوگیری از ریزش مو، کاهش التهاب و همچنین بازسازی بافت می‌شود که تأثیر مستقیم بر فولیکول‌های مو دارد. نتیجه نهایی فولیکول‌های موی بزرگ‌تر و سالم‌تر است که توانایی نگهداری مو را دارد. علاوه بر این، یک مطالعه بالینی افزایش 156٪ در رشد مو در افرادی که از مزوتراپی استفاده کرده‌اند در مقایسه با افزایش 52 درصدی در کاربران ماینوکسیدیل را نشان داده است.

هزینه مزوتراپی مو ، عوارض جانبی و اثربخشی

هزینه‌های مزوتراپی بسته به منطقه جغرافیایی، تعداد تزریقات و جلسات مربوطه و ارائه مراقبت‌های پزشکی متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، عوارض جانبی بسیار نادر است و عملاً در این روش جز کبودی که معمولاً در عرض یک هفته بهبود می‌یابد و درد در ناحیه تزریق که حداکثر تا 24 ساعت از بین می‌رود عوارض جانبی نداریم. نکته مهم در مزوتراپی طول درمان آن است که باید طی یک دوره درمانی با فواصل مشخص انجام شود. همچنین نگهداری و مراقبت از مو بعد از مزوتراپی برای حاصل شدن بهترین نتیجه امری ضروری است. رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن نیز تأثیرات و نتایج مزوتراپی مو را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. تمامی این موارد توسط پزشک به شما گفته خواهد شد و رعایت آن‌ها بسیار مهم است.

درحالی‌که بسیاری از بیماران پس از دو یا سه جلسه نتایج حاصل از مزوتراپی مو را مشاهده می‌کنند، برخی از بیماران نیز متوجه بهبود قابل‌ملاحظه در موهای خود پس از تنها یک جلسه می‌شوند. بااین‌حال در موارد شدید و به‌طورمعمول حداقل 5 جلسه در یک دوره 4 تا 6 ماهه برای حصول نتایج لازم است. درنهایت، مزوتراپی به‌شدت برای مردان و زنانی که از ریزش موی آندروژنتیک رنج می‌برند توصیه می‌شود. علائم شایع ریزش موی آندروژنتیک از دست دادن تکه‌ای مو، طاسی و ریزش موی مستمر است. مزوتراپی می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین امن‌تر، ارزان‌تر و کم تهاجمی‌تر برای جراحی پیوند مو مورداستفاده قرار گیرد. لطفاً با پزشک خود برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا مزوتراپی برای شما مناسب است مشورت کنید.

جایگزین درمان ریزش مو

درنهایت روش‌های دیگری نیز برای مقابله با طاسی وجود دارد. کلاه‌گیس و موی مصنوعی از اوایل دهه 80 و 90 بین افراد رایج شدند. روشی بدون درد و مناسب برای افرادی که علاقه به جراحی و استفاده از دارو ندارند. امروزه استفاده از موهای طبیعی در کلاه‌گیس‌ها باعث شده تا ظاهر طبیعی‌تری به خود بگیرند. برخی افراد هم با استفاده از روش‌های آرایشی و تغییر در سبک شانه کردن مو قسمت‌های خالی سرخود را می‌پوشانند. این گزینه‌ها بدون درد هستند و می‌توانند متناسب با خطوط صورتتان تهیه شوند و نسبتاً ارزان هستند. درهرصورت با توجه به وضعیت فعلی موها، تمایل یا عدم تمایل به استفاده از جراحی و بودجه شما، می‌توانید از یکی از روش‌های بالا برای درمان ریزش مو استفاده کنید؛ اما اولین قدم تصمیم شما برای مقابله با ریزش موست. مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره تخصصی بهترین راه برای تصمیم‌گیری در خصوص روش مناسب برای شماست.


مقالات مرتبط

آناتومی مو

DHT چیست؟

نوشته های مشابه

‫73 دیدگاه ها

 1. مطلب بسیار مفیدی بود خب برایاین درمان ریزش مو چه برند مزوتراپی رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام بر شما
   خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده
   برند فیوژن در حال حاضر یکی از بهترین های بازار هست.

 2. خیلی عالی حالا اگر بخایم بهترین روش رو در نظر بگیریم شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید چون کلاه بردار توی این زمینه زیاده

 3. توی این روزای که هیچ کس نمیدونه چطور باید صداقت داشت خیلی خوبه که مطلبی هست که میشه توش اینهمه اطلاعات بدست آورد من برام جالبه بدونم کیا از مزوتراپی جواب گرفتن کسی اگر جواب گرفته به منم بگه

 4. این هزینه ها بر چه اساسی باید مشخص بشه یعنی جای هست که بشه فهمید قیمت اصلی چیه؟

  1. هزینه ها با توجه به وضعیت بیمار متفاوته
   برای دیدن هزینه های کوکتل های مزوتراپی میتونید به سایت فیوژن مراجعه کنید:
   apairon.com

  1. سلام
   تمامی روش هایی که در مقاله اومده مزایا و معایبی دارند و می تونید از اونها با توجه به شرایطی که دارید استفاده کنید.
   اما پیشنهاد ما استفاده از مزوتراپی است. البه اگر ریزش موی شما شدید بوده و به مرحله طاسی رسیدید تنها گزینه پیش روی شما کاشت مو خواهد بود.

  1. آیا روش مزوتراپی برای من جوون بیست ساله که از 16 سالگی ریزش دارم و الانم موهام خیلی کم پشت شده، تاثیر قطعی داره؟

   آیا بعد اون دوباره ریزش خواهم داشت(یعنی درمانش موقتیه؟)

   ریزش موی ما ارثیه

  1. در مرحله اول مشاوره با پزشک متخصص پوست و مو!
   چون بسته به وضعیت شما نوع درمان مشخص میشه.

 5. من اینهمه روش امتحان کردم والا نتیجه نگرفتم اصن یاد اون همونی پولی که دادم میوفتم دوباره موهام میریزه

  1. متاسفیم که همچین تجربه ای داشتید
   پیشنهاد ما به شما استفاده از روش مزوتراپی هست که هم عوارض جانبی نداره هم تاثیرات خوبی داره
   قبل از انجام هر کاری پیشنهاد می کنیم با یک پزشک متخصص مشورت کنید

 6. کاشت بهتره یا مزو؟! همسر من واقعا از این مشکل رنج میبره نمیدونیم کدوم روش رو انتخاب کنیم!

  1. هر دو روش موثر هستند. اگر ریزش مو تازه شروع شده مزوتراپی میتونه خیلی موثر باشه براشون
   یکی از راه های موثر دیگه ترکیب این دو روش است که تاثیر فوق العاده خواهد داشت

  1. بله و به این دلیل که ریزش موی شما تازه شروع شده مزوتراپی مو میتونه خیلی براتون مفید باشه و جلوی این ریزش رو بگیره

  1. با سلام
   خود روش مزوتراپی برای ریزش مو یک درمان کامل هست و نیازی نیست اون رو با روش های دیگر ترکیب کنید
   اما می تونید با پزشکتون در این زمینه مشورت کنید

 7. خیلی ممنون واقعا مطالب مفیدی در رابطه با ریزش مو در وبلاگتون ارائه کردین

  1. روش هایی که برای ریزش مو ارثی میشه از اونا بهره برد کاشت مو و مزتراپی مو هست.

  1. باسلام خدمت شما . من الان بیست سالمه ریزش موهام میتونم بگم که عادیست یعنی در روز چیزی در حدود سی الی چهل تارمو شایدم کمتر بریزه ولی موهام کم پشت شده نمیدونم دلیلش چیه کم پشتی موهام ازین پاییز وزمستون شدت گرفت شما چه راهکاری پیشنهاد میکید

   1. راهکار ما برای شما مزوتراپی فیوژن هست اگر اطلاعات بیشتری میخواهید از قسمت تماس در واتس اپ پیغان بدید یا همینجا شمارتون رو بزارید کارشناسان ما با شما تماس میگیرن و ویزیت و مشاوره رایگان میشید

  1. سلام
   باتووجه به آمار و ارقام و گزارش های پزشکان داخلی و خارجی می توان گفت که مزوتراپی یکی از موثرترین روشهای درمان ریزش مو است.
   البته توجه کنید که از محصولات با کیفیت مثل فیوژن استفاده کنید.

 8. ریزش موی ارثی مردان فقط از جلو ریزش پیدا میکنه؟ یا ریزش از فرق سر هم امکانش هست ارثی باشه؟

 9. ببخشید من ۲۰ سالمه یکم ناحیه شقیقه هام رفته عقب تو اینترنت سرچ کردم با تایپ ۲ ریزش مو مطابقت داشت بانک مو هام خیلی خوبه
  میخواستم ببینم اگه بکارم اون ناحیه هایی که خالی شده رو و مزو انجام بدم روش خوبیه چون میگن زیر ۳۰ سال نکارید ولی همه جوانی آدم زیر ۳۰ ساله و قیافه خیلی مهمه

  1. سلام پیشنهاد ما به شما اینه که فعلا مزو انجام بدید. نیازی به کاشت مو نیست. با همین روش به احتمال خیلی زیاد مشکلتون حل میشه.
   اگر بعد از یک دوره مزوتراپی که حدودا 6 ماه هست مشکلتون مرتفع نشد میتونید با مشورت پزشک از روش های دیگه استفاده کنید.

   1. سلام وقتتون بخیر ممنون از مطلب و سایت خوبتون
    من ۲۲ سالمه از ۱۷ سالگی ریزش موم شروع شد
    از مصرف محلول رزماری گرفته تا زینک و بیوتین و آهن گرفته تا شامپو های درمانی من استفاده کردم اونم به مدت چند سال…ولی متاسفانه نتیجه نگرفتم و روز به روز شاهد ریزش بیشتر موهام هستم متاسفانه دانشجوم هستم و توان مالی زیادی ندارم موندم چیکار کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید 🙁

    1. سلام وققتون بخیر شما از محصول مزو فیوژن استفاده کنید با کمترین هزینه بهترین نتیجه رو به صورت تضمینی دریافت خواهید کرد

     1. سلام من ٥٢ سالمه نزديك سي سال از ريزش موهام ميگذره ايا براي من در اين سن مزوتراپي مفيده ؟ در ضمن ي بار انجام دادم خيلي دردناك و بود پشيمون شدم و ديگه نرفتم

     2. سلام بر شما بعد از طاسی باید کاشت انجام بدید و بعد استفاده کنید این روش برای ریزش ا جلوگیری از ریزش یا طاسی کم به کار میره

 10. سلام من ۲۰ سالمه. ریزش موهام از ۱۷ سالگی شروع شد. ریزش موهام از قسمت بالای فرق سر خیلی بیشتره. موهام کلا در اون ناحیه و قسمت جلوی سر خیلی نازک و ضعیف شدن، طوری که وقتی دست لای موهام میکشم احساس درد در پوست سر میکنم. الانم ریزش شدید دارم. راستش فقط یکبار تا الان درمان رو شروع کردم، اونم با ماینوکسیدیل که ریزش موهام خوب که نشد هیچ، شاید بگم ۱۰۰ برابر شد!! بنظرتون بهترین روش برای من چیه؟ بشخصه بخاطر تجربه ی بدی که از ماینوکسیدیل داشتم، دوست ندارم از روشهای شیمیایی استفاده کنم.اینم بگم که پوست سرم بیماری قارچی هم داره که بخاطرش از سلنیوم سولفاید استفاده میکنم. الانم ریزش شدید دارم، امکانش هست بهترین روش رو برای من بگید؟

  1. سلام، اولین کار اینه که بیماری قارچی پوستتون رو درمان کنید، عامل اصلی ریزش مو قبل از ریزش ارثی همون بیماریه و به نظر میرسه سلنیوم سولفاید درمان کافی ای نباشه.
   با توجه به شروع ریزش مو در سن پایین بهترین توصیه برای شما بعد از درمان قارچ ، کاشت مو در چند مرحله و با فواصل ۳-۴ سال هست که همیشه مو داشته باشید

 11. سلام. من موهام از موقعی که کرونا شروع شده ریزشش هم شروع شده اما تازگی ها بدتر هم شده نمی‌دونم به خاطر استرس یا ارثی چون من دایی هام هر دوشون کچل اند الان هم جایی هستم که تا دو هفته دیگه نمیتونم برم دکتر اما انقدر می‌ریزه که میترسم تو این دو هفته کلا کچل بشم . یه مسئله ای رو هم که دقت کردم هر موقع موهای سرم خیلی چرب میشه ریزشش بدتر هم میشه آیا چربی مو تو ریزش تاثیری داره ؟ لطف میکنید یه راهنمایی کنید که تا وقتی که دسترسی به دکتر پیدا کنم چکار کنم ؟ ممکن ریزش سرم به خاطر استرس باشه ؟

  1. استرس و چرب بودن پوست در ریزش مو بسیار موثره. البته که هورمون و وراثت هم عامل مهمی هستند اما با توجه به صحبت شما، به نظر میرسه عامل اصلی ریزش اخیرتون استرس باشه، سعی کنید آرامشتون رو حفظ کنید، شامپو ضد ریزش سریتا بگیرید و با اون بشویید، کپسول hair vit روزی یک عدد میل کنید و در اولین فرصتی که بتونید به پزشک مراجعه کنید تا درمانهای تکمیلی رو بگیرید

 12. سلام. من دختر ۲۶ ساله هستم. تقریبا وسط سرم به خاطر بالا رفتن هورمون مردانه خالی شده به طوری که پوست سرم یکم معلومه.بقیه نواحی هم خیلی کم پشت شده. زیر نظر دکتر غدد هستم و قرص های هورمونی و مکمل های ویتامینی مصرف میکنم. با مزوتراپی اون نواحی که خالی شده پر میشه؟؟ و اینکه فعلا برام امکانش نیس برم برای مزوتراپی. مهر ماه بخوام برم دیره؟

 13. باسلام اخیرا با این که دیگه استرس ندارم ریزش موی من زیاد شده ایا مزوتراپی برای من جواب میده

 14. سلام من پیش دکتر میرم واز فیناستراید استفاده میکنم ،
  درصد عوارض استفاده از فیناستراید چقدره؟

  1. سلام
   فینستراید یک هورمونه که در بلند مدت عوارض زیر رو داره:
   • خارش
   • تورم صورت و لب
   • کهیر
   * متاسفانه برای آقایان عقیمی رو به همراه داره
   * این درمان برای بانوان توصیه نمی‌شود.
   پیشنهاد ما استفاده از کوکتل مزوتراپی hair men فیوژن است که هیچ عوارضی نداره و تو مدت زمان مشخص به نتیجه‌ی مدنظر میرسی.

 15. سلام من ریزش مو ارثی دارم ..سرم شروع به ریزش کرده..ولی هنوز طاس نشدم..اینطور ادامه پیدا کنه..یک یا دوسال دیگه طاس میشم…آیا درمانی وجود داره که بشه مو رو درمان کرد…قطع ریزش مو و رشد مجدد مو و پر پشت شدن موها..و درمان قطعی باشه نه موقتی……کسی میدونه لطف کنه راهنمایی کنه….

  1. با سلام
   چون ریزش موی شما ارثی است می‌توانید از کوکتل مزوتراپی F-HAIR MEN استفاده کنید.
   مزوتراپی یک درمان جدید و مؤثر است که برخلاف داروهایی مثل فیناستراید و ماینوکسیدیل غیر هورمونی است
   و بعد از طی دوه درمان تنها کافیست که دوره نگهداری آن را که هر چند ماه یکبار است انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم