پوستسلامت و زیبایی

مشکلات درمانی بیماران دارای پوست تیره (بخش دوم)

برخی باورهای نادرست و غلط

مشکلات درمانی بیماران دارای پوست تیره

یکی از علت‌هایی که بسیاری از بیماران دارای پوست تیره از درمان مشکلات پوستی خود خودداری می‌کنند وجود باورهای غلط در این خصوص است. این باورهای غلط از گذشته‌های بسیار دور وجود داشته و نسل به نسل منتقل‌شده‌اند. این مشکل خود یک مانع بزرگ برای جذب این بیماران به سمت پزشکان و متخصصان است.

برخی باورهای نادرست و غلط

یکی از این باورهای غلط این است که افرادی که دارای پوست تیره هستند کمتر دچار آفتاب‌سوختگی شده پس‌نیازی به محصولات ضد آفتاب ندارند و همین امر موجب شده تا میزان بروز ملانوما در این افراد افزایش یابد اگرچه درمجموع بروز اولیه این بیماری در این افراد کمتر از سایر افراد است. مطالعات نشان داده که افراد رنگین‌پوست خیلی سریع به فاز پیشرفته سرطان پوست مبتلا شده و این سرطان غیرقابل درمان می‌گردد. این نوع پوست‌ها بیشتر در معرض ابتلا به تغییر رنگ (Dyschromia) بوده که متأسفانه باورهای غلطی مثل استفاده از روغن کاکائو و درخت Shea نمی‌توانند در درمان این اختلال و همچنین درمان اسکار و ترک‌های پوستی مؤثر واقع شوند. همچنین مشخص‌شده که استفاده از روغن مغزهای مختلف تأثیری در روشن یا کاهش رنگ پوست ندارند؛ اما برعکس، استفاده از هیدروکینون می‌تواند برای درمان این مشکلات پوستی بیمار مؤثر باشد.

تکنولوژی های جدید

 این محصول می‌تواند در درمان اختلالات مربوط به رنگ پوست بخصوص در افراد ساکن غرب آفریقا و حتی آسیا هم بسیار مفید و کاربردی باشد. بنابراین، رویکرد استفاده از این محصول تحت نظر پزشک و با تجویز او برای درمان این مشکلات پوستی بسیار مناسب است. در ابتدا نظرات مختلفی درباره استفاده از انواع مختلف دستگاه‌ها و ابزارهای مناسب برای درمان پوست افراد رنگین‌پوست وجود داشت. در همان ابتدای معرفی تکنولوژی لیزر برای حذف موهای زائد این‌گونه بیان شد که این تکنولوژی برای افراد باپوست تیره مناسب نبوده و موجب تأثیرات منفی بر روی سلول‌های ملانین می‌گردد. اگرچه، بعدها تکنولوژی‌هایی مانند ND:Yag معرفی شدند که برای استفاده در پوست‌های تیره مناسب بودند.

وجود تنوع در تبلیغات و روندهای درمانی

بسیار مهم است که فاکتورهای مهمی که سبب جذب افراد با پوست تیره به سمت کلینیک‌های تخصصی پوست می‌شوند را در نظر گرفت. به‌طور مثال، بازرس کلینیک شما باید بلافاصله متوجه این تنوع شما برای جذب همه اقشار گردد. آیا شما اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها و نگرانی‌های شایع افراد رنگین‌پوست در بروشور و سایت کلینیک خود در نظر گرفته‌اید؟ باید بدانید که صرفاً داشتن یک سری اطلاعات اولیه برای جذب و درمان این افراد در کلینیک‌ها کافی نیست. این بسیار مهم است که حتی یک صفحه در وب‌سایت کلینیک خود در مورد خصوصیات و بیماری‌های افراد رنگین‌پوست قرار دهید. همین کار به این افراد این پیغام را می‌رساند که شما از مشکلات و نگرانی‌های آن‌ها به‌خوبی آگاه هستید و همین امر آمار بازدید از وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر این بهتر است تا اطلاعات اولیه بیمار را ثبت و نگهداری کرده و بخش‌هایی از آن را منتشر کنید.

 خیلی از این افراد می‌خواهند بدانند شما تابه‌حال چند نفر از بیماران رنگین‌پوست را درمان کرده‌اید. حدود 70% از افرادی که در نظرسنجی ما شرکت کرده‌اند ترجیح می‌دهند تا برای درمان مشکلات پوستی خود به پزشک باتجربه کافی در این حوزه مراجعه کنند. اگر برای کلینیک به صفحه اختصاصی اینستاگرام تهیه کردید و بودجه کافی هم دارید بهتر است تا از اینفلوئنسر های رنگین‌پوست این شبکه مجازی مانند Patricia Bright، Freddie Harrel و Chanel Ambrose برای انجام تبلیغات کلینیک خود استفاده کنید. اینفلوئنسرها در اینستاگرام نقش زیادی در جذب و متقاعد کردن مخاطبان خود برای استفاده از محصول و یا کلینیک خاصی را دارند.

تاثیر اینفلوئنسرها

شما برای استفاده از اینفلوئنسرها نباید صرفاً به تعداد فالوئرهای آن‌ها توجه کنید، نکته مهم میزان علاقه و مشارکت فعال آن‌ها برای آگاه‌سازی مخاطبان رنگین‌پوست خود در این حوزه است. همچنین شما می‌توانید برای تبلیغ کلینیک و گستره فعالیت‌های خود از برخی از میکرو اینفلوئنسر های اینستاگرام مانند Irene Agbontaen و Stacy Wodu نیز که تعداد مخاطب کمتری داشته اما در حوزه مرتبط با کار شما در حال فعالیت هستند و البته که هزینه کمتری هم دریافت می‌کنند. اینکه شما بخواهید با اینفلوئنسر و یا میکرو اینفلوئنسر همکاری کنید، جدای از مسئله مالی آن به میزان محبوبیت آن‌ها، هدف کاری شما و تجربه همکاری قبلی با یکدیگر بستگی دارد.

همچنین، برندی که شما در کلینیک خود استفاده می‌کنید نیز نقش مهمی در شناخت، جذب و حفظ بیماران رنگین‌پوست شما در کلینیک دارد. بهتر است تا محصولات شرکت Fitzpatrick VI را که هم در این حوزه فعالیت می‌کنند و هم دارای اطلاعات به‌روزی در این حوزه هستند تهیه کنید. همچنین آن‌ها توانایی پشتیبانی از محصولات خود و مشاوره به این بیماران را دارا می‌باشند.

نقش مهم تحصیلات

مطالعات و آموزش‌های پیوسته یکی از راه‌هایی است که می‌توان با این باورهای غلط در مورد افراد رنگین‌پوست مبارزه کرد. باید به آن‌ها نشان داد که امروزه محصولات تخصصی برای درمان این افراد وجود دارد و متخصصان اطلاعات به‌روزی در این زمینه کسب کرده‌اند. می‌توان اطلاعات جدید را در صفحات شخصی، وبلاگ‌ها و مجلات و روزنامه‌هایی مثل Pride، The Voice یا Black Beauty & Hair که مخاطبان رنگین‌پوست زیادی دارند منتشر کرده و اطلاعات آن‌ها را در این خصوص بالا برد. شما می‌توانید وبلاگ خود را با اضافه کردن اطلاعات بیماران موردی خود که دارای پوست تیره هستند گسترش دهید. تصاویر خود گویای همه‌چیز هستند. می‌توانید با حفظ هویت بیمار و اخلاقیات، تصاویر قبل و بعد از درمان این بیماران را منتشر کنید.

همچنین آموزش‌های به‌روز و کارآمد برای متخصصان نیز امری ضروری است. برخی از آموزش‌های مرتبط با بیماران رنگین‌پوست بسیار ناکافی هستند. متخصصان می‌توانند آموزه‌های خود را با شرکت در سمینارها و کنگره های تخصصی مرتبط با این حوزه ارتقا داده و آن را به‌صورت یک شبکه ارتباطی با سایر متخصصان و پزشکان به اشتراک بگذارند. برای مثال دکتر Dalvi Humzah یک نشست آموزشی را در مورد بیماری‌های پوستی در افراد دارای پوست تیره و اقدامات درمانی آن‌ها را در لندن برگزار کرد که بسیاری از متخصصان و پزشکان با شرکت در آن اطلاعت خود را به‌روز کنند؛ بنابراین همیشه باید پیگیر مجلات و نشست‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این زمینه بود.

شرایط فرهنگی

شرایط فرهنگی در هر کشور یکی از فاکتورهای مهم در ایجاد و حفظ روابط بین پزشکان و بیماران رنگین‌پوست است. در دنیای امروز سلبریتی‌هایی مانند Angelina Jolie یا Elizabeth Hurley مدت‌زمانی طولانی است که از روش‌های مختلفی برای حفظ زیبایی خود استفاده می‌کنند. درواقع افرادی مانند آن‌ها تعریف زیبایی را دستخوش تغییر کرده‌اند. لازم است تا در دنیای امروز در میان افراد رنگین‌پوست نیز سلبریتی‌هایی مطرح شوند و بر سر زبان‌ها بیفتند. باید زیبایی افراد دارای پوست تیره‌تر هم دیده شود. افرادی مثل Halle Berry، Priyanka Chopra و یا Jourdan Dunn.

جمع بندی

با گسترش از اطلاعات و ایجاد شرایط لازم برای حضور و درمان رنگین‌پوستان در کلینیک‌های تخصصی پوست می‌توان یک چرخه مالی حدود 300 میلیارد پوندی را در این حوزه ایجاد کرد. تفاوت‌های مشخصی در بیماری‌ها و پروسه‌های درمانی افراد دارای پوست تیره وجود دارد. شما می‌توانید با اختصاص تبلیغات و همچنین تهیه محصولات و تجهیزات لازم برای درمان مشکلات پوستی این افراد، اعتماد و اطمینان آن‌ها را به فعالیت کلینیک خود معطوف نمایید. شما می‌توانید تفاوت چشمگیری را در این حوزه ایجاد کرده و موفقیت زیادی نیز به دست آورید.


مقالات مرتبط:

آکنه؛ علل تشکیل و روش های درمانی آکنه

لکه های تیره روی پوست: علل تشکیل و نحوه درمان آنها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم