مارکتینگ پزشکی

با بکار بردن این نکات در کلینیک، درآمد خود را افزایش دهید!

استفاده از فضاهای بلا استفاده در کلینیک

با افزایش تعداد استارت آپ ها و رشد سریع کسب‌وکارهای کوچک در همه زمینه‌ها و در طی سال‌های اخیر، ما شاهد افزایش میزان تقاضا برای فضاهای کاری کوچک و با کارآیی بالا هستیم. Rebecca Boland یک مدیر توسعه کسب‌وکار است و درباره اینکه چرا باید فضاهای بلااستفاده کلینیک خود را اجاره دهیم توضیحاتی ارائه می‌دهد

فضای مناسب با هزینه کم!

بسیاری از سازمان‌ها و متخصصان در مراکز درمانی خصوصی به دنبال فضاهای مناسب و با هزینه‌های پایین برای تبلیغات و توسعه کسب‌وکار خود هستند و من بر این باورم که بازار خوبی در اجاره فضاهای کلینیکی وجود دارد. اقتصاد شراکتی امروزه در انگلستان باوجود شرکت‌های متعدد که به دنبال توسعه کسب‌وکار و بازار خود هستند در حال افزایش است. فضای کسب کار در دوران امروز از این طریق می‌تواند در بین افراد و متخصصان مستقل در حوزه زیبایی و آرایشی- بهداشتی و بسیاری از شرکت‌های مرتبط گسترش پیدا کند. کلینیک‌های خصوصی که این فضا را به سایر گروه‌ها و افراد اجاره می‌دهند نقش بسیار مهم و حمایتی مهم در رشد فضای کسب‌وکار این حوزه ایفا می‌کنند.

این کار باعث می‌شود تا شرکت‌های نوپا و کوچک، متخصصان و پرستاران حوزه زیبایی و بهداشتی، با صرف حداقل هزینه به ارائه خدمات و تبلیغات در این کلینیک‌ها مشغول شوند. همچنین اجاره قسمت‌های بدون استفاده کلینیک‌ها برای افرادی که به‌صورت مداوم در سفرهای کاری به سر می‌برند، امری بسیار ساده و آسان بوده که در هر شهر و هر کلینیک قابل انجام است. این مقاله به‌منظور کمک به کسانی که می‌خواهند بخش‌هایی در کلینیک خود را اجاره دهند و یا آن‌هایی که خواهان اجاره این فضاها هستند نگاشته شده است.

مزایای اجاره دادن یک بخش از کلینیک

مزایای متقاعدکننده‌ای برای کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها وجود دارد که بخشی از محوطه ساختمان خود را اجاره دهند. یکی از این مزایا این است که محوطه‌های بلااستفاده در این مکان‌ها صرفاً هزینه‌های اضافی برای آن بیمارستان یا کلینیک در بر دارد، زیرا این فضاها بدون استفاده بوده و ممکن است محدود به رفت‌وآمد کارمندان و کارکنان گردد. استفاده و اجاره این مکان‌ها در بهره اول موجب یک درآمدزایی برای آن بیمارستان یا کلینیک می‌گردد. اگر یک کسب‌وکاری برای فعالیت خود نیاز به اتاق‌های متعدد و برخی تجهیزات داشته باشد، کلینیک و بیمارستان با تأمین آن‌ها می‌تواند درآمد خود را از این طریق افزایش دهد. برای مثال، بیمارستان‌هایی که دارای چندین سالن اجلاس و اتاق‌های مختلف مشاوره و جراحی هستند می‌توانند بخشی از این فضاها را برای اهداف شرکت‌های درخواست‌کننده به آن‌ها اجاره دهند.

افزایش درآمد!

 اگر که شما این فضاهای موجود در کلینیک را به کسب‌وکارهای مرتبط اجاره دهید، میزان درآمد شما نیز طبیعتاً افزایش می‌یابد. به‌طور مثال، اگر یک کلینیک زیبایی فضا و محوطه‌ای را به یک جراحی زیبایی دندان اجاره دهد، مسلماً مراجعه‌کنندگان به آن کلینیک افزایش‌یافته و بعد از مدتی کلینیک می‌تواند آن شاخه از زیبایی را به بخش‌های خود اضافه کند. بنابراین، اجاره فضای اضافی صرفاً به‌منظور کسب درآمد از آن نیست بلکه این کار می‌تواند به شناخت و توسعه یک برند یا تکنیک درمانی به بیماران مراجعه‌کننده کمک زیادی بکند.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم اجاره این بخش‌ها، کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان برای پیدا کردن و حتی خرید و ایجاد یک کلینیک با اهداف مشخص است. تأسیس یک فضای تجاری با اهداف کلینیکی و بالینی نیاز به دریافت تائیدیِ توسط کمیته کنترل کیفیت (CQC) داشته درصورتی‌که شرکت‌ها و متخصصان با اجاره این بخش‌ها نیازی به دریافت استانداردهای اضافی و صرف هزینه‌های بیشتر ندارند.

شروع به کار چگونه است؟

قبل از اینکه شما فضای موردنظر خود را اجاره کنید، لازم است برخی از نکات مهم در این زمینه را در نظر داشته باشید. نکته بسیار مهم این است که شما باید از ظرفیت‌های خود و بازار خود و نحوه چگونگی عملکرد آن اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. آیا شما می‌توانید به‌طور منظم به فضای موردنظر دسترسی داشته باشید و یا لازم است که طبق شرایط و ساعات فعالیت کلینیک یا بیمارستان در آن حضورداشته باشید؟ بهتر است تمام این موارد را در نظر بگیرید تا بتوانید یک برنامه منظم برای ساعات حضور و فعالیت خود داشته باشید. حتماً این نکته مهم را در نظر بگیرید که آیا تجهیزات و امکاناتی مناسبی در آنجا وجود دارند تا شما با استفاده از آن‌ها بتوانید فعالیت خود را گسترش دهید؟

با در نظر داشتن تمام این موارد می‌توانید به شروع و ادامه فعالیت خود در آن کلینیک یا بیمارستان باقدرت بیشتری ادامه دهید.

اگر هم شما قصد اجاره فضا یا بخشی از محوطه کلینیک را داشته باشید باید قبل از هر چیز با مالک خود در مورد ضوابط و مقررات آنجا صحبت کرده تا در طول اجاره فضا با مشکل مواجه نشوید. همچنین لازم است تا با بیمه‌گر خود درباره لزوم تغییر میزان پوشش دهی حوادث آن صحبت کنید. اگر اجاره‌نامه شما تحت نظارت CQC، HIS، HIW و یا RQIA باشد باید بررسی کنید که آیا ثبت اجاره‌نامه شما مشمول برخی از پوشش دهی‌های بیمه‌ای می‌گردد یا نه. قبل از اقدام برای اجاره فضا از یک مشاور یا وکیل مشورت گرفته تا میزان توانایی شما در پرداخت اجاره‌بها را بررسی کند. آن‌ها همچنین به شما در نوشتن یک قرارداد مالی قانونی نیز کمک می‌کنند. باید برحسب مساحت، دسترسی‌ها و امکانات محیط، میزان اجاره‌بها را تخمین بزنید.

تحقیقات میدانی

من توصیه می‌کنم تا میزان قدرت و رقابت بازار موردنظر را در محدوده موردنظر با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت به دست آورید. قیمت‌های نهایی خدمات بر اساس موقعیت مکانی، سهولت در دسترسی و فضا و کیفیت آن تعیین می‌شود. به‌طور مثال، اجاره‌بها در مرکز لندن ساعتی حدود 30 تا 40 پوند بوده درصورتی‌که اجاره همین فضا در شهر منچستر ساعتی 20 پوند است.

در برخی مواقع ممکن است لازم باشد تا با موسسه یا سازمان خاصی همکاری مشترکی داشته باشید. این فعالیت می‌تواند در حد یک سری تبلیغات ساده بوده و از طرفی هم آن سازمان در پیدا کردن یک مکان مناسب و توسعه فعالیتتان  به شما کمک خواهد کرد. مانند همه شرکت‌های پشتیانی، داشتن شهرت اهمیت زیادی دارد. با کمک این شرکت‌های پشتیبانی می‌توانید تبلیغات خود را در شبکه‌های اجتماعی و بروشورهای کاغذی گسترش دهید. من متوجه شدم که شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های مرتبط به حوزه زیبایی و پوست و مو می‌تواند سهم مهمی در شناخت و گسترش بازار شما باشد. اهمیت این کار در خصوص کسب‌وکارهای نوپا و کوچک بسیار پررنگ‌تر است.

ملاحظات کلیدی و نکاتی مهم برای کسب موفقیت

با توجه به شغلم، از متخصصان زیادی این سؤال را می‌پرسم که وقتی شما در حال جست‌وجوی یک فضا یا محوطه برای اجاره هستید دنبال چه خصوصیاتی در آن می‌گردید؟ بیشتر آن‌ها می‌گفتند که ایدئال ما علاوه برداشتن سطوح بالای کیفیت و امنیت، باید فضای منعطفی نیز داشته باشد، متخصصان مستقل معمولاً در سراسر کشور سفرکرده تا شبکه کاری خود در بخش‌های مختلف را بررسی کنند. برای آن‌ها خرید فضاها و بخش‌هایی از کلینیک‌ها آن‌هم به‌صورت دائمی با تجهیزات و کارکنان حرفه‌ای اصلاً کار آسانی نیست.

ارائه خدمات در دسترس و آسان یکی دیگر از رموز موفقیت در اجاره این فضاها است. همچنین در دسترس بودن برخی امکانات مثل وجود پرستاران، سطل‌های مخصوص نمونه‌ای بیمارستانی و پاتولوژی می‌توانند گزینه‌های جذابی برای راحت‌تر اجاره دادن آن فضا باشند. در صورت فسخ قرارداد مابین طرفین، شخص اجاره‌کننده باید خسارت و غرامتی به شرح زیر به صاحب‌ملک بپردازد:

  • بیشتر از 28 روز بعد از بستن قرارداد: بدون پرداخت غرامت
  • کمتر از 14 روز: پرداخت 50% از غرامت
  • فسخ درهمان روز قرارداد: پرداخت غرامت به‌صورت کامل

با ایجاد شرایط آسان و قرار دادن برخی امکانات اولیه به کسانی که محوطه کلینیک را اجاره می‌کنند، می‌توان شاهد فعالیت و اقدامات بهتر و مناسب‌تر آن‌ها در کلینیک بود. باید سعی کرد تا تمام نیازهای اولیه متخصصان در این فضاها برطرف گردد. به نظر در مواردی که مدت‌زمان اجاره در قرارداد بین 6 تا 12 ماه باشد لازم است تا در مدت‌زمان‌های مشخصی جلسات هماهنگی با مسئولان و متخصصان آن فضا  و صاحبان کلینیک برگزار گردد.

جمع‌بندی

این‌یک فرصت بسیار ارزشمند برای کلینیک‌های خصوصی است تا فضاها و محوطه‌های بلااستفاده خود را به متخصصان زیبایی و دیگر پزشکان اجاره دهند. این کار نه‌تنها موجب افزایش درآمد برای کلینیک‌ها می‌شود، بلکه موجب می‌شود تا میزان همکاری‌ها بین سازمان‌ها، ادارات، کلینیک‌ها و متخصصان حوزه‌های مختلف خصوصاً علوم زیبایی افزایش‌یافته و درنتیجه وضعیت سلامت و توسعه آن در بین مردم انگلستان نیز افزایش پیدا می‌کند.

Rebeca Boland یک مدیر توسعه کسب‌وکار بوده و عضو شرکت توسعه کسب‌وکار در کلینیک‌ها بنام Electiva است.


مقالات مرتبط:

نکات اسرار آمیز درمورد تقویت کننده مژه!

بوتاکس جدید از راه رسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای سوالتون در هر زمینه ای پزشکی زیبایی در خدمتیم
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم